İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz YouTube Kanalları

imyusyil

Site Yöneticisi
Personel
Kişisel olarak takip ettiğim YouTube kanallarını paylaşacağım. İsterseniz, sizler de, İngilizce için takip ettiğiniz kanalları bu başlık altında paylaşabilirsiniz. Yeni kanalları takibe aldıkça listeyi güncelleyeceğim.

Kanal başlıklarına tıklayarak ilgili kanallara ulaşabilirsiniz.

Go Natural English

Gabby Wallace'ın sahibi olduğu kanalda Amerikan İngilizcesi konuşulmakta. Gabby'nin konuşmasını oldukça anlaşılır bulduğum için takibe başlamıştım. Kanalda genel olarak gramer, teleffuz, kelimeler ve ipuçlarına dair videolar var.

Örnek video:

Business English Pod - Learn Business English

İş hayatı İngilizcesi için müthiş içeriklerin bulunduğu bir kanal. Ders videoları ve kelime öğretmeye dayalı videolar var.

Örnek video:

English with Lucy

Lucy Bella Earl tarafından oluşturulan kanalın içeriği Go Natural English ile hemen hemen aynı. Tek farkı burada İngiliz İngilizcesi (British English) konuşulmakta.

Örnek video:

BBC Learning English

BBC tarafından oluşturulan kanalın içerik yelpazesi oldukça geniş. Yeni içerikler de oldukça sık yayımlanıyor.

Örnek video:

imyusyil

Site Yöneticisi
Personel
Kanal olarak değil de uygulama ve site olarak ben de 2 öneri yapayım

Site olarak busuu sıfırdan başlayanlar için gayet iyi. uygulama olarak da english central var mobilden kulanılabilecek. masaüstü veya web versiyonu olabilir, araştırılmalıdır.

bu 2 sinde de, en sevdiğim yönü writing ve speaking becerilerini de geliştirmeye yönelik modülleri var.
Uygulama konusunda bugüne kadar denediğim en iyi uygulama LinguaLeo'ydu. Ücretli üyelik modeli de oldukça cazip fiyatlarda oluyor. Hatta bazen indirimlerle yarı fiyatına kadar düşüyor.

imyusyil

Site Yöneticisi
Personel
kelime haznesini artırmaya bakıyorum, tahmin ediyorum 4-5bin kelime haznesine ulaştığımda gayet güzel bir akıcılıkla konuşuyor olacağım. günlük kelime öğrenmeye çalışma hem güzel oluyor hem geçmiş kelimeler taze kalıyor.
Kelime ezberlerken hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Bunu da paylaşabilirseniz daha güzel olur.