Hastane İnşaatında İstinat Duvarı Çöktü!

imyusyil

Site Yöneticisi
Personel
#1
Haber:
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği binasında, devam eden yeni hastane inşaatındaki istinat duvarının çökmesi nedeniyle kayma meydana geldi. Kayma nedeniyle binadaki hastalar başka bir binaya ve diğer hastanelere sevk edilirken, çöken istinat duvarının bir kısmının ise iş makinesiyle tutulduğu görüldü.

Olay, saat 12.00 sıralarında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği binasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, inşası devam eden yeni hastane inşaatındaki istinat duvarı henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü.

Çökmenin ardından klinik binasında kayma meydana geldi. Yetkililerin uyarısının ardından hastane görevlileri hastaları tahliye etti. Bazı hastalar başka binalara sevk edilirken, bazı hastalar da diğer hastanelere yönlendirildi. Binanın tamamında çökme olabileceği ihtimali üzerine kliniğe hasta kabulü yapılmazken, gelen hastalar yoldan çevrildi. Çöken istinat duvarının bir kısmının ise iş makinesi tarafından tutulduğu görüldü.
Haberin görüntüleri için: http://www.haberturk.com/gundem/hab...nesi-cocuk-hematoloji-klinigi-binasinda-kayma

İstinat yapıları konusunda gösterilmeyen hassasiyetin neden gösterilmesi gerektiğinin kanıtı. İstinat yapıları yalnızca istinat duvarlarından ibaret değildir ve uygulamalarda şartlar değerlendirilerek yerine en uygun istinat yapısı türü seçilmelidir. Gerektiğinde bu konuda tecrübeli firmalardan tasarım ve uygulama desteği alınmalıdır.